Logo Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix"
im. Henryka Ruszczyca
Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000163353

Larix

Dla bibliotek

Nowe książki - zaproszenie dla bibliotek

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym LARIX im. Henryka Ruszczyca z przyjemnością informuje, że w ramach realizacji projektu "Nagranie i bezpłatne udostępnienie niewidomym 16 książek mówionych w najnowszym standardzie cyfrowym" zainteresowane biblioteki mogą otrzymać nieodpłatnie 16 książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Projekt jest realizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem projektu jest wsparcie osób niewidomych w dostępie do nowości wydawniczych oraz najwybitniejszych dzieł literatury polskiej i światowej, różnorodnej tematycznie i zinterpretowanej przez znakomitych lektorów i aktorów.

Uwaga. Książki nagrane są w specjalistycznym kodowanym formacie mp3, obsługiwanym przez urządzenia do odtwarzania książek mówionych „Czytak” i zajmują około 3,9 GB danych.

Warunkiem bezpłatnego otrzymania książek jest dostarczenie przez biblioteki własnego dowolnego nośnika danych (np. płyt dvd lub dysku przenośnego) w celu ich skopiowania oraz podpisanie i odesłanie protokołu odbioru książek. Ze względu na koszty wysyłki zaleca się przesłanie 1 płyty DVD.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji prosimy o kontakt z panią Agnieszką Kwolek, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy także do siedziby stowarzyszenia w Warszawie przy ul 29 Listopada 10.

Jednocześnie informujemy biblioteki, które po raz pierwszy korzystają z naszych książek i chciałyby otrzymać wcześniej udostępnione pozycje, że mogą to zrobić po zgłoszeniu do Stowarzyszenia odpowiedniego zapotrzebowania.

Projekt: „Nagranie i bezpłatne udostępnienie niewidomym 16 książek mówionych w najnowszym standardzie cyfrowym” jest realizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Logo PFRON

Logo MKiDN
Logo NCK
Logo Mazowsze