Logo Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix"
im. Henryka Ruszczyca
Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000163353

   
   

Larix  

   

Dla bibliotek  

   

2017

Zamknięcie listy podstawowej na warsztaty

Informujemy wszystkich zainteresowanych bibliotekarzy, że dziś zapełniły się listy uczestników warsztatów. Wszyscy, którzy przesłali do nas zgłoszenia, zostaną poinformowani o tym, czy zakwalifikowali się na warsztaty, czy też znajdują się na liście oczekujących. Informacje takie były i są na bieżąco wysyłane do osób zainteresowanych.

Na tydzień przed rozpoczęciem warsztatów będziemy ostatecznie potwierdzać udział wszystkich zainteresowanych. Jeśli ktoś zrezygnuje, wówczas będziemy informować osoby z listy rezerwowej.

Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie naszymi warsztatami.

Warsztaty - informacje o ilości wolnych miejsc

Pragniemy poinformować, że na warsztaty w Warszawie, które odbędą się 29 września, zgłosiło się 19 instytucji. Przepraszamy wszystkie biblioteki, które chcą wydelegować więcej, niż jednego przedstawiciela, ale niestety nie jest to możliwe.

Na warsztaty w Krakowie, które odbędą się 6 października, zgłosiło się już 18 instytucji. Tutaj też raczej nie przewidujemy uczestnictwa 2 osób z jednej instytucji.

Czujemy się zaszczyceni, że nasze warsztaty cieszą się tak dużą popularnością. Mamy nadzieję, że dzięki przychylności Ministra Kultury, w przyszłym roku będziemy mogli je zrealizować w innych miejscach w Polsce, dzięki czemu ułatwimy dotarcie na nie kolejnym bibliotekarzom.

Program i terminy warsztatów

Program i terminy warsztatów edukacyjnych dla bibliotekarzy pt. "Udostępnianie niewidomym czytelnikom cyfrowej książki mówionej"

Stowarzyszenie „Larix”, lider udostępniania cyfrowych książek mówionych dla osób niewidomych, z wielką przyjemnością zaprasza przedstawicieli bibliotek publicznych na wyjątkowe warsztaty. Odbędą się one w dwóch terminach:

  • 29 września w Warszawie
  • 6 października w Krakowie

W każdych warsztatach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 20 uczestników. Zapraszamy zarówno biblioteki, które posiadają w swoich zbiorach cyfrowe książki mówione przeznaczone dla osób z dysfunkcją wzroku, jak też biblioteki, które pragną poszerzyć swoją ofertę.

Ramowy program Warsztatów

09.30 Rejestracja uczestników
10.00 Sesja I. Cyfrowa książka mówiona. Opis systemu i standardów, prawne aspekty udostępniania cyfrowych książek mówionych
Prelekcje w ramach sesji:
  • „System cyfrowej książki mówionej” – Stowarzyszenie „Larix”
  • „Prawo autorskie i inne aspekty prawne udostępniania cyfrowych książek mówionych przez biblioteki” – Małgorzata Gradek-Lewandowska, radca prawny, specjalista prawa autorskiego, kancelaria Lewandowski Gradek Lewandowska
Czas na pytania od bibliotekarzy i dyskusję
13.00 Przerwa na lunch
14.00 Sesja II. Osoby niewidome w bibliotece, potrzeby czytelnicze, aspekty socjologiczne i techniczne pracy bibliotekarza
Prelekcje w ramach sesji:
  • „Biblioteka w sieci dostępna dla osób niepełnosprawnych” – Piotr Witek, trener, specjalista ds. dostępności informacji elektronicznej
  • „10 lat współpracy z bibliotekami - z doświadczeń Stowarzyszenia Larix"
  • "Zróbmy jeszcze więcej - przykłady działań bibliotek na rzecz osób z niepełnosprawnościami" - dyskusja moderowana
17.00 Konsultacje ze specjalistami Stowarzyszenia - dla chętnych

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

   

Wspierają nas  

Logo PFRON

Logo MKiDN
Logo NCK
Logo Mazowsze
Logo Muzeum Historii Polski
   

© Copyright by Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix" im. Henryka Ruszczyca